Solar Profil Üretim Hattı

Solar Profil Üretim Hattı

Modüler güneş panellerinin çelik veya aluminyum destek profillerinin üretimi için komple Solar Profil Üretim Hattı tedarik etmekteyiz. Güneş panellerinde kullanılan tüm U ve C Profiller tek roll form hattında üretilebilmektedir. Standard solar profili üretim hattımız – açıcı, doğrultmalı servo sürücü, pres ve roll form makinelerinden oluşmaktadır.

Solar Profil Nedir

Güneş Panelleri, yenilenebilir serbest enerji kaynağı olan Güneş enerjisi sisteminin bir parçasıdır. Güneş Enerjisinin popülaritesi, sonlu olan fosil yakıtlardan farklı olarak sürdürülebilir ve tamamen tükenmez olması nedeniyle giderek artıyor. Güneş Enerjisi çevreyi kirletmeyen bir enerji kaynağıdır ve elektrik üretimi sırasında herhangi bir sera gazı yaymaz.

Güneş panelleri, elektrik üretmek için enerji kaynağı olarak güneş ışığını emer. Tarım dışında güneş enerjisi toplamanın en yaygın uygulaması güneş enerjili su ısıtma sistemleridir.

Solar Panel Profiles Production
Solar Panel Steel Profiles Roll Forming Line

Solar Sistem Profilleri

Güneş panelleri, levha bazlı kristalin silikon hücrelerden ve çelik profillerden (çoğunlukla U veya C profilleri) oluşur. Braketler de dahil olmak üzere güneş panellerinin tüm çelik profillerini üretmek için Roll Forming Hattını tedarik etmekteyiz. Profillerin boyutları güneş paneli boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Rollforming hattımız oldukça esnek olup, herhangi bir mekanik ayar gerektirmeden her ebatta üretim yapabilmektedir. Operatör profilin uzunluğu, genişliği ve kalınlığı gibi parametreleri giriyor ve hattın tamamı sadece beş dakika içinde yeni tip için hazır hale geliyor.

Güneş Paneli üretim hattı Rulo Açıcı, Doğrultmalı Servo Sürücü, Pres, Roll Form Makinesi, Uçar Makas ve İstifleme Ünitesinden oluşmaktadır.